Новиот гаф на Бајден хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Американскиот претседател Џо Бајден (79) повторно направи гаф кој стана хит на социјалните мрежи.

Во новиот лапсус, Бајден се обиде да ја опише Америка со еден збор и на крајот им даде на Американците „превртување на јазикот“.

Тој вели: „Америка е нација што може да се дефинира со еден збор“. Додека го кажува тој еден збор, тој продолжува да кажува нешто како „Asufutimaehaehfutbw“.
Видеото стана вирално на социјалните мрежи.

Слични содржини