Новоизбраниот претседател на САД и првата дама влегоа во „Белата куќа“ (ВИДЕО)

Новиот претседател на САД, Џо Бајден, влезе во „Белата куќа“, за првпат како претседател на Соединетите Американски Држави.

Тој беше пречекан од воена група кога поминуваше покрај неговата сопруга и првата дама Џил Бајден.

Оркестарот ги свиреше „Поздрав до претседателот“ и „Бог да ја благослови Америка“ додека двојката влегуваше официјално.

loading...

Слични содржини