(ОБНОВЕНО) МВР: Приведени тројца демонстранти на протестите во Тетово

од Берта Китинска

Од МВР за „Локално“ информираат дека за време на протестот во Тетово уапсени се три лица , додека 4 полицајци поминале со лесни повред.

Оттаму додаваат дека се превземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот.

Роднините на трагично загинатите во модуларната ковид болница денеска одржа протест, притоа барајќи правда за нивните сакни.Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон зградат на општината.

Во пожарот во модуларната болница, кој избувна вечерта на 8 септември, животот го загубија 14 лица, а 12 беа повредени.

Слични содржини