Официјално: АЦ/ДЦ повторно се собраа

од Aleksandar Petrovski

Пејачот Брајан Џонсон, басистот Клиф Вилијамс и тапанарот Фил Рад официјално се вратија во АЦ / ДЦ, што е наведено од првата официјална фотографија на повторно обединетиот бенд.

Фотографијата ги потврди долгогодишните гласини, кои првпат започнаа да кружат во 2018 година, за враќањето на триото во бендот.

Фронтменот на бендот од 1980 година, Џонсон, го напушти бендот во 2016 година, откако доживеа губење на слухот, додека Рад го замени Крис Слејд на турнејата „Рок или бист“.

Басистот Вилијамс официјално се повлече од бендот во 2017 година.

 

 

ARE YOU READY? #PWRUP ⚡

Публикувахте от AC/DC в Сряда, 30 септември 2020 г.

loading...

Слични содржини