Освен Цеца и Вељко има коронавирус

од Aleksandar Petrovski

Синот на балканската фолк-дива Цеца Ражњатовиќ, Вељко има коронавирус, пишуваат српските медиуми.

Само што се дозна дека Цеца е позитивна на ковид-19, српските медиуми пишуваат дека и Вељко има коронавирус.

Целото семејство Ражњатовиќ беше на тестирање, бидејќи биле во контакт со лице кое било позитивно и кое било на прославата по повод раѓњето на првото дете на синот на Вељко, Жељко.

Слични содржини