Освежителен овошен пијалок

од Stefanija Kuzmanovska

Летен пијалок со само две состојки.

Состојки:

(за 4 лица)

– 400 гр бобинки

– 600 мл ладно млеко од соја

– по желба можете да додадете мраз

Подготовка:

Во блендер ставете го овошјето, млекото и по желба коцките мраз.

Мешајте неколку секунди, па истурете во чаши и веднаш послужете.

Слични содржини