ОВИЕ четири знаци се меѓу најсреќните

од Берта Китинска

На некому ѕвездите му се насмевнале, а за некого „умираат“ од смеење.

Овие четири хороскопски знаци имаат повеќе среќа од останатите бидејќи самите си ја создаваат својата среќа.

Овен

Овој знак знае дека добрите работи доаѓаат само кај оние кои се борат за нив, затоа не ја чекаат сречата, туку максимално се трудат да ги остварат своите соништа, што ги прави многу посреќни од оние кои не го прават тоа.

Лав

Иако се чини дека на лавовите работите им доаѓаат послужени на тацна, лавот знае дека за се во животот е потребно да се работи и тоа многу. Лавовите не чекаат некој да им ја донесе среќата, ниту ги обвинуваат другите доколку не се среќни – тие се трудат да станат среќни.

Девица

За девиците најголем страв предизвикува неуспехот, но она што ги прави посреќни од повеќето знаци е фактот дека зад секој свој неуспех брзо се опоравуваат и одат понатаму со уште повеќе елан.

Водолија

Овој знак ги слуша пораките кои му ги праќа универзумот и не се плаши да ги следи. Од друга страна, многу добро знае дека човекот сам ја создава својата среќа и секогаш има план б.

Слични содржини