Овие хороскопски знаци никогаш не треба да се венчаат

од Nikola Popovski

Според астрологијата, луѓето родени во одредени хороскопски знаци не треба да се венчаат бидејќи нивниот брак може да заврши лошо. Еве што хороскопските парови не треба да размислуваат за брак.

Овен и рак

Бракот помеѓу Овен и Рак би завршил со солзи. Понекогаш луѓето со различна личност можат добро да се согласуваат, но понекогаш тоа не е така. Ова важи за луѓето родени во знакот на Овен и Рак. Иако нивниот брак би одел добро и на почетокот би изгледал ветувачки, Овенот наскоро би станал премногу доминантен за нежниот Рак. Астролозите советуваат овие знаци да не одат пред олтарот.

Бик и Риби

Нивниот брак би траел околу шест месеци. Единствената неизбежна работа во нивниот брак е потпишување документ за развод. Разликите во соништата и амбициите се она што ќе ги раздели Бикот и Рибите. Бикот сака успешна кариера и угледен семеен живот. Рибите, од друга страна, се послободни по дух и не сакаат да живеат според очекувањата на другите луѓе.

Близнаци и Јарец

Овој пар има различни слабости, а еден од најголемите проблеми со кои можат да се соочат е недостаток на комуникација и подготвеност за компромис кога станува збор за некои клучни работи. Близнаците сакаат брз живот, а Јарецот кога нивниот живот е организиран и систематски. Нивниот брак не трае долго.

Лав и Шкорпија

Спојувањето на Лавот и Шкорпијата е рецепт за неуспех. И двата хороскопски знаци се исклучително тврдоглави и секогаш сакаат тоа да биде по нивни начин. Тие имаат исклучително силна личност, па нивниот брачен живот е незамислив. Лавот и Шкорпијата поголемиот дел од времето во брак го поминувале во расправија.

Девица и Стрелец

Луѓето родени во овие знаци треба да заштедат време и да избегнуваат меѓусебна врска за на крајот да не им се скрши срцето. Девицата и Стрелецот немаат многу заедничко и не се многу трпеливи луѓе, особено кога станува збор за слушање и разбирање на туѓите проблеми и драми.

Вага и Водолија

Вагите и Водолиите можат да бидат одлични пријатели едни со други, но тоа е сосема друга приказна кога станува збор за романтична врска, наведува „МСН“. Кога врската станува поинтензивна и посериозна, недостатокот на сериозност кај двата знака ќе ги сврти едни против други и ќе бидат откриени сите кавги во нивната врска.

Слични содржини