Папата префрлен во болница

од Stefanija Kuzmanovska

Папата Франциск денеска беше префрлен во болницата Џемели на лекарски преглед, по аудиенција на која се пожалил дека сè уште е настинат, соопштија извори.

Папата (87) се пожалил дека се чувствува лошо за време на општата аудиенција во Ватикан, пренесе АНСА.

Тој за време на аудиенцијата кажал дека се уште не закрепнал од грипот поради кој последните денови ги намалил активностите и дека „сè уште е малку настинат“.

Слични содржини