Петрески: Финансиски сум преку 70.000 евра во минус, живеам од платата на сопругата

од Nikola Popovski

Еден од најпознатите македонски фолк-пејачи Наум Петрески информира дека пандемијата му донела голема финансиска криза и речиси останал без пари.

„Поради пандемијата и неможноста да се заработува, финансиски некаде сум преку 60-70.000 евра во минус, а живеам од платата на мојата сопруга и пензијата на мојата мајка“, вели Петрески за емисијата „Бекстејџ“, додавајќи дека се труди се почесто да го исполни слободното време со некои активности.

„Лов, риболов, дружење со другари. Иако е пандемија, се дружиме секако“.

 

loading...

Слични содржини