По денешната победа, Ѓоковиќ им даваше совети на спортистите од Турција (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Новак Ѓоковиќ продолжува да ги радува спортистите од целиот свет во Олимпиското село.

Не само што се фотографира со нив, туку често разговара со нив и им дава корисни совети.

Така, Новак бил снимен како разговара со спортисти од Турција во ресторанот каде што јадат спортистите.

Инаку, Новак денес го победи Хуго Делиен со 6: 2, 6: 2 и се пласираше во 2. коло на турнирот.

Слични содржини