Актуелно
Почетна / Сцена / Почина ѕвездата на „Mythbusters“: Грант Имахара почина на 49 години!

Почина ѕвездата на „Mythbusters“: Грант Имахара почина на 49 години!

Ѕвездата на „Mythbusters“, Грант Имахара почина на 49-годишна возраст.

„Нашите срца се скршени кога го слушнавме ова. Тој беше прекрасен човек и важен дел од нашата заедница. Молитвите и нашите мисли се со неговото семејство“, соопштија од Дискавери.

Причината за смртта на Грант е сè уште непознат, а колегите и пријателите се збогуваа со него преку социјалните мрежи.

loading...