Поранешен играч на Манчестер Јунајтед удри навивач

од Vladimir Zorba
2,K прегледи

Екс фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера се судри со навивач на Сарагоса. Тоа се случи во неговата родна Шпанија синоќа.

34-годишниот Ерера е фудбалер на Атлетик Билбао и вчера потпиша договор со клубот на уште една сезона. Но, пред извесно време тој рече дека еден ден ќе се врати во матичната Сарагоса. А бидејќи навивачите на тимот „Ла Ромареда“ очекуваа играчот од средниот ред да го исполни ветувањето во моментов, беа разочарани од веста за продолжување на договорот.

На видеото на социјалните мрежи се гледа Ерера во бар со пријателите кога му приоѓа навивач на Сарагоса и почнува да го критикува. Сепак, фудбалерот одговара агресивно, видно судирајќи се со симпатизерот.

Ерера најверојатно избра да остане во Атлетик поради фактот што тимот ќе игра на европски турнири додека Сарагоса заврши на 15-тото место во второто ниво на Шпанија.

Слични содржини