Последната прошетка на Марадона… ВИДЕО

од Vladimir Zorba

Диего Марадона почина на 25 ноември, на 61 година, откако помина извесно време во болница.

Последните месеци беа многу бурни, а поради здравствени проблеми легендарниот фудбалер беше хоспитализиран.

Пред околу десетина дена, тој беше пуштен на домашно лекување, но почина како резултат на срцев удар.

Во сон.

На Интернет е објавено видео за кое се тврди дека ја претставува неговата последна прошетка.

Направено е од негов навивач чие дете успеа да го повика Диего и да го добие поздравот на најдобриот фудбалер на сите времиња.

loading...

Слични содржини