Повеќе од 1.050 новозаразени во Србија, пет лица починале

од Nikola Popovski

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 9.430 лица за коронавирус, од 1.053 биле позитивни, а починале пет лица, јавуваат српските медиуми.

Според најновите податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, има 38 пациенти на приклучени на респиратори во болниците низ Србија.

За 24 часа имало 2.553 прегледи во ковид- амбулантите во здравствените домови во Белград, соопштило Министерството за здравство.

loading...

Слични содржини