Повредено лице од струен удар во тетовско

од Radmila Tasevska

Во СВР Тетово од Клиничката болница „Тетово“  вчера е пријавено дека кај нив бил донесен С.Х.(40) од Р. Албанија со повреди од струен удар.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, лицето се здобило со повреди од струен удар додека изведувало градежни работи во село Лешок, тетовско.

Од МВР укажуваат дека бил извршен увид од екипата од СВР Тетово и известен бил трудов инспектор.

Слични содржини