Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

дозд

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од четири до 10 степени.

Во Скопје времето ќе биде умерено до значително облачно со повремен дожд и со слаб североисточен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Во петок ќе преовладува променливо облачно и посвежо време.

Слични содржини