Пожар во автобус на ЈСП во Аеродром

од Nikola Popovski

Двокатен автобус на ЈСП Скопје се запалил вечерва во скопскта населба Аеродром, поточно на булеварот „Трета македонска бригада“, во близина на бензинската пумпа на „ОКТА“.

Противпожарната бригада интервенирала со едно возило и го изгаснала пожарот кој се појави во задниот дел на автобусот.

Според информациите, нема повредени лица во пожарот.

 

Слични содржини