Позната актерка јавно го поддржа Џони Деп: „Животот ќе му стане подобар“ (ФОТО)

од Nikola Popovski

Актерката Ева Грин јавно го поддржа својот колега Џони Деп, кој со недели ја тужеше неговата поранешна сопруга Амбер Херд.

Ја тужи неа за клевета поради написот што го објавила во „Вашингтон пост“, во кој таа го нарече насилник, иако никогаш не го спомна неговото име. Како што објави тој напис го обележал, му го нарушил угледот и му нанел голема деловна и материјална штета.

После тоа Херд поднесе противтужба, а пикантериите од заедничкиот живот има можност секојдневно да ги следи целиот свет.

Ева се огласи на Инстаграм со заедничката нивна фотографија и му испрати  поддршка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Green Web (@evagreenweb)

„Не се сомневам дека Џони ќе излезе од светот со своето добро име и прекрасно срце, а животот ќе биде подобар за него и неговото семејство повеќе од кога било“, напиша Грин.

Слични содржини