Актуелно
Почетна / Сцена / Позната манекенка загина во авионската несреќа во Пакистан?

Позната манекенка загина во авионската несреќа во Пакистан?

Познатата манекенка Зара Абид (28) е меѓу 107-те патници на авионот на „Пакистан Интернешнл ерлајнс“ што се урна во најголемиот пакистански град Карачи.

Тамошниот „Експрес Трибјун“ тврди дека Зара навистина била на тој лет и дека ја нема на списокот преживеани. „Има три лица на списокот на преживеани“, изјави портпаролот на Министерството за здравство, Меран Јусуф за изданието.

„Првиот е директор на банката Пенџаб, вториот е човек по име Зубаир, кој се лекува во цивилната болница во Карачи, а третиот е жена по име Тахира, која моментално е хоспитализирана“, откри Јусуф.

Портпаролот на компанијата изјави дека пилотот изјавил дека има технички проблеми пред падот на авионот.

Многумина се збогуваа со моделот на социјалните мрежи, додека многумина се надеваат дека нејзиното име сепак ќе биде на новиот список на преживеани. На тоа влијаеше и објавата на нејзиниот близок пријател Икрам Гохар, која ја пренесе „Аај Њуз“.

„Зара е жива, таа е со нас. Молете се за неа“, напиша тој на Инстаграм.

View this post on Instagram

~ learning to let things be, not meant for me #ZaraAbid

A post shared by Zara Abid (@zaraabidofficial) on

Фризерот и шминкерот на тој начин објави информации различни од надлежните. Според пакистанските медиуми, Зара се враќала од погребот на нејзиниот чичко.

Зара се најде на насловните страници на бројни списанија и соработуваше со добро познати брендови.

loading...