Актуелно
Почетна / Сцена / Познатата пејачка едвај ги воздржуваше солзите на концертот по смртта на мајка ѝ

Познатата пејачка едвај ги воздржуваше солзите на концертот по смртта на мајка ѝ

Селин Дион на концертот во петокот и оддаде почит на својата покојна мајка за време на настапот на еден ден по нејзината смрт.

Пејачката едвај ги воздржувала солзите додека им велела на фановите дека е добро и дека е благодарна што целото нејзино семејство успеало да се прости од неа пред да почине.

View this post on Instagram

Je t’aime maman ❤️🌈 – Céline xx…

A post shared by Céline Dion (@celinedion) on

Селин потоа емотивно го започнала концертот, откако предходно истиот ден објавила дека нејзината мајка починала во Монтреал.

Воздржувајки се да не заплаче, Селин раскажала дека мајка ѝ долго време била болна и дека семејството знаело дека нема многувреме.

loading...