Актуелно
Почетна / Спорт / Познато е што се случи со Ибра: Лоши вести за Милан

Познато е што се случи со Ибра: Лоши вести за Милан

Златан Ибрахимовиќ се повреди на тренинг натпревар во понеделникот и го напушти теренот кривејќи. Несреќниот настан се случи нешто пред крајот на мечот.

Италијанските медиуми напишаа дека ова може да биде крај на неговата кариера ако е Ахиловата тетива, но по прегледот, тие известуваат дека работите не се толку црни.

Како што пишува „Gazzetta dello Sport“, тоа е „само“ сериозна повреда на десниот лист. Сепак, се чини дека сезоната е завршена за Ибрахимовиќ затоа што се очекува повеќемесечно закрепнување.

Повеќе детали ќе бидат познати утре кога Ибрахимовиќ ќе изврши детални прегледи. Ибрахимовиќ веќе пропушти еден натпревар оваа сезона поради проблеми со десниот лист.

loading...