Актуелно
Почетна / Сцена / Прекрасната Италијанка се опушти со момчето на јахта

Прекрасната Италијанка се опушти со момчето на јахта

Атрактивната италијанска водителка Дилета Леота одлучи да се одмори од фудбалот. Иако има густ распоред на натпревари во Серија А, таа украде малку време за себе за да ужива во сонцето, пренесе „Блиц“.

Една од најзгодните новинарки во Италија помина неделно попладне во прегратката на нејзиното момче, познатиот италијански боксер Даниел Сакардина.

Двајцата се во емотивна врска веќе една година, а Дилета Леота одвреме-навреме успева да ги извести фановите со атрактивна фотографија дека ужива во врската со своето момче.

Многумина му завидуваат на овој италијански боксер, но нема сомнение дека многу дами ѝ завидуваат и на Леота!

View this post on Instagram

B𝒶𝒷e😍

A post shared by Scardina Daniele Toretto (@danieletoretto) on

loading...