Претрес во Радовиш, приведен дилер

од Vladimir Zorba

Полициски службеници од ОВР Радовиш вчера во 20:15 часот во Радовиш го лишиле од слобода М.К.(47) од Радовиш.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Лицето, како што информираат од МВР, било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слични содржини