Прилепчанец украл трактор во битолско село

од Берта Китинска

Синоќа на регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, на излезот од селото Ропотово полицајци од селото го привеле Н.Н.(38) од Прилеп кој возел трактор украден утрото во битолското село Мусинци. Тракторот е сопственост на Љ.М (51).

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира МВР.

Слични содржини