Принцот Хари за неговата мајка Дајана во гостување кај Опра Винфри

од Stefanija Kuzmanovska

Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, ќе разговараат со Опра Винфри во претстојниот ТВ-специјал.

Војводата од Сасекс навел дека бил загрижен дека историјата се „повторува“, пред да одлучи да се повлече од кралското семејство.

Во извадоци од претстојниот ТВ-специјал со Опра Винфри, принцот Хари изјавил дека чувствува „олеснување“ затоа што покрај себе ја има сопругата Меган.

Хари се осврнал и на заминувањето на неговата мајка од кралското семејство пред три децении, велејќи дека тој „не може да замисли“ низ што поминала сама.

Американското интервју ќе се емитува на 7 март.

loading...

Слични содржини