Приведен дилер на кокаин во Кавадарци

од Nikola Popovski

Полицијата приведе 34-годишен дилер на хероин во Кавадарци.

Според информациите на МВР, денес во Кавадарци полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Велес-ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Н.А. (34) од Кавадарци, кај кого при претрес бил пронајден кокаин, кој имал намера да го продава.

Лицето е приведено во полициска станица. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични содржини