Приведен тетовец: Си ја претепал 24-годишната сопруга

од Radmila Tasevska

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 25-годишниот тетовец Л.Л., кој половина час пред тоа бил пријавен од неговата 24-годишна сопруга дека физички ја нападнал.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Слични содржини