ПРОПУШТИЛЕ ЏЕК-ПОТ ОД 200 МИЛИОНИ ЕВРА: На лото извлечени броевите кои ги играат редовно, но нивниот тикет не бил уплатен!

од Nikola Popovski

Момче и девојка од Велика Британија ја пропуштиле шансата да земат околу 200 милиони евра на џекпот на Јуромилионс, бидејќи излегле бројките што редовно ги упплаќаат, но овој пат тие не го сториле тоа, бидејќи немало доволно средства на платежната картичка на девојката.

Рејчел Кенеди (19) и Лиам Мекрохан (21) од Хертфордшир биле апсолутно скршени кога сфатиле дека ги погодиле бројките, но дека не го уплатиле тикетот, пренесува „Сан“.

Двајцата британски студенти секогаш ги играат броевите 6, 12, 22, 29, 33, 6 и 11, пет недели по ред и таа комбинација конечно се појавила кога броевите биле извлечени во петокот.

Кредитната картичка на Рејчел била автоматски поставена за да и се одземе пари за да купи билет од Јуромилионс со истите броеви, но таа немала доволно средства и исплатата не поминала.

Меѓутоа, кога ги видела бројките, прво помисли дека ја освоила наградата.

„Мислев „господе, ги добивме парите! Им се јавив Лиам и мајка ми, не можеа да поверуваат дека ја добивме главната награда. Се јавив во лотаријата, но ми рекоа дека немам средства на сметката и уплатата не ми поминала. Во еден момент бев на врвот на светот, а потоа следеше шок. Лиам беше уште понервозен од мене“, рекла студентката на Универзитетот во Брајтон.

loading...

Слични содржини