ПСЖ кон Мбапе: Ти си предавник!

од Vladimir Zorba

Во ПСЖ заминувањето на Килијан Мбапе го гледаат како предавство, пренесува францускиот весник L’Equipe.

Парискиот тим ќе го загуби својот најдобар играч и според информациите, од клубот му се лути на Мбапе поради неговото заминување.

Ѕвездата кариерата ќе ја продолжи во Реал (Мадрид)

„Не можете да му кажете не на Насер, не можете да му кажете не на Катар“, изјавил извор од ПСЖ за L’Equipe.

Слични содржини