Путин: Чекор по чекор руската армија го ослободува Донбас

од Берта Китинска

Руската армија ги исполнува сите задачи, го ослободува Донбас чекор по чекор, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин.

„За време на специјалната воена операција, нашите војници, заедно со борците од Донбас, чесно ја исполнуваат својата должност, борејќи се за Русија, за мирен живот во Доњецката и Луганската народна република. Тие јасно ги исполнуваат сите зададени задачи, ослободувајќи го Донбас чекор по чекор“, рече Путин на форумот „Армија – 2022“, пренесе РИА Новости.

Слични содржини