Радуловиќ се врати на ракометните терени

од Берта Китинска

Поранешната македонска ракометна репрезентативка Валентина Радуловиќ се врати на терените на 46 години и заигра во женската лига во дресот на ЖРК Шампион на гостувањето кај Феникс АМС.

Таа во триумфот на Шампион на гости кај Феникс (25-23) постигна пет гола.

Слични содржини