Раиола веќе преговара со ПСЖ за Погба

од Vladimir Zorba

Агентот на ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба – Мино Раиола веќе се сретнал со раководството на ПСЖ за да разговара за неговиот иден трансфер, објавуваат „Дејли мејл“.

Францускиот играч од средниот ред е решен да замине поради конфликт со менаџерот Жозе Мурињо.

Парижаните, сепак, ќе мора да продадат неколку играчи за да платат речиси 100 милиони евра за Погба, бидејќи заостануваат во сметките, поради речиси 400 милиони потрошени за Нејмар и Мбапе во изминатата година.

Слични содржини