Актуелно
Почетна / Сцена / Разводот Адел ја чинеше милиони фунти, но детали нема да открива

Разводот Адел ја чинеше милиони фунти, но детали нема да открива

Пејачката Адел (31) побара од судот во Лос Анџелес деталите за разводот од милијардерот Сајмон Конески (45) да ги сочува во тајност. Според странските медиуми, судот го одобрил нејзиното барање.


Според најновите тврдења, пејачката и нејзиниот поранешен сопруг ќе го делат старателството над нивниот син Ејнџел (7) и нема да бидат достапни други информации за јавноста. Разводот ќе ги чини милиони фунти.

– И двајцата решија приватните детали да ги чуваат подалеку од јавноста, се за да го заштитат својот син и на секој начин се обидуваат да ги решат проблемите што ги имаат. Таа самата призна дека минатата година била исклучително тешка и дека работењето на нови песни е терапија за неа. Од ова е очигледно дека таа е подготвена да сподели некои делови со фановите – изјави извор близок до парот.

Двојката не го потпишала предбрачниот договор пред да стапат во брак, па не се знае како е поделено брачното богатство. Пејачката, наводно, му дала на својот поранешен сопруг дом во близина на нејзината вила во Беверли Хилс, додека повеќе вили во Велика Британија, милиони фунти вредна Кенсингтон и една во Брајтон, сè уште се во игра.

Пред една година, Адел објави дека се разведува од својот сопруг. Според извор близок на пејачката, иако разводите со години се тешки во Холивуд и со текот на времето стануваат крајно грди, пејачката и Конецки тоа не го сакаат.

Пејачката ги загрижи своите обожаватели за својата тежина на почетокот на годината. Таа изгуби повеќе од 40 килограми благодарение на ригорозна диета, што ја направи речиси непрепознатлива. Ја започна диетата веднаш по разводот.

Со оглед на тоа што пејачката била свесна за нејзиниот недостаток, таа често знаела да се шегува со својата тежина. Таа призна дека плачела пред тоа, но не сторила ништо повеќе од тоа, само се сожалувала.

loading...