Актуелно
Почетна / Спорт / Реал се надева на 11 победи од 11 одиграни натпревари во Ла Лига

Реал се надева на 11 победи од 11 одиграни натпревари во Ла Лига

Шпанскиот фудбал продолжува после неколку дена, а битката за титулата во Ла Лига е далеку од завршена. Барселона е лидер во пласманот со предност од 2 поени пред второпласираниот Реал Мадрид.

Затоа „кралскиот клуб“ се надева дека ќе запише само победи на преостанатите 11 меча до крајот.

– Еибар е почетната точка од 11-те финалиња што преостана да ги играме. Се надеваме дека ќе бележиме победи на сите натпревари до крајот и ќе ја освоиме титулата. Сакаме да тренираме заедно со сите соиграчи заедно, да уживаме во фудбалот. Ние тренираме да влеземе во ритам за почетокот на сезоната. Фудбалот е составен од неколку фактори – физички, кој е многу важен, и психички. Комбинацијата меѓу двата значи дека можеме да влеземе во натпреварите во добра форма, сподели Лукас Васкез пред клупската телевизија.

loading...