Ријана ќе настапи на полувремето на Супер Боул

од Stefanija Kuzmanovska

Ријана ќе биде главниот забавувач на спектакуларниот концерт на полувремето на Супер Боул следната година во февруари, објави во неделата Apple Music, главниот спонзор на мега настанот.

„Ријана ќе биде на сцената на 12 февруари 2023 година во Глендејл, Аризона за финалето на НФЛ, најгледаниот телевизиски настан во САД“, беше објавено на профилот на Твитер на Apple Music.

На истиот профил како илустрација е објавена фотографија од американската пејачка, чии хитови се „Umbrella“ и „Diamonds“, во која држи топка од американски фудбал.

Слични содржини