Рижото со тиквички

од Stefanija Kuzmanovska

Состојки:

– 250 гр ориз

– 200 гр бело пилешко месо

– 2 тиквички

– маслиново масло

– 20 гр путер

– 2 млади кромидчиња

– 3 чешниња лук

– коцка пилешка супа

– 50 мл бело вино

– 40 гр пармезан

– сол, бибер,

– магдонос

Подготовка:

– Тиквичките исчистете ги и исечкајте ги на коцки. Младиот кромид исечкајте го на прстени, а не фрлајте го ниту зелениот дел.

– Во загреана тава на маслиново масло пропржете го младиот кромид, додадете го белото пилешко исечкано на коцки и динстајте 10 минути.

– Додадете ги тиквичките, издробениот лук и динстајте уште пет минути.

– Додадете ориз, пропржете, па додајте ја пилешката коцка супа, сол, бибер и околу литар вода.

– Гответе во покриена тава 15 минути, додадете бело вино, магдонос и динстајте уште неколку минути.

– Кога оризот ќе омекне, додадете го путерот да се стопи и изренданиот пармезан.

Слични содржини