Руски пратеник вели дека Западот има корист од смртта на Навални

од Radmila Tasevska

Спикерот на рускиот Парламент денеска нагласи дека западните лидери имаат корист од смртта на критичарот на Кремљ, Алексеј Навални, бидејќи ја „губат“ битката во Украина.

-Западните лидери „кои донесоа огромен број неуспешни одлуки и се држат до своите позиции имаат корист од неговата смрт, рече претседателот на Парламентот, Вјачеслав Володин, без да даде детали, јавија француските медиуми пренесувајќи негова изјава дадена за медиумите во Москва.

Слични содржини