Сакаат да отстранат некои содржини: Хари и Меган преговараат со Нетфликс?

од Stefanija Kuzmanovska

Многу кралски експерти рекоа дека таткото на Хари, кралот Чарлс Трети, ќе го одложи давањето на титулите принц и принцеза на нивните деца Арчи и Лилибет додека не излезат различните медиумски проекти на парот.

Принцот Хари (38) и Меган Маркл (41) прават драматичен пресврт во нивните претстојни проекти по смртта на кралицата Елизабета Втора. Тие сакаат да променат некои делови од нивната документарна серија за кралското семејство.

Војводата и војвотката од Сасекс работат на документарна серија повеќе од една година како дел од мултимилионскиот договор со Нетфликс. Нетфликс се надеваше дека ќе ги емитува документарците во декември по петтата сезона на серијата „Круната“. Page Six сега известува дека парот сака повеќе промени во желно исчекуваното шоу, кое потенцијално ќе биде одложено за подоцна во 2023 година.

Мемоарите на Хари, првично планирани за објавување во ноември, веќе се одложени за следната година. Многу кралски експерти рекоа дека таткото на Хари, кралот Чарлс Трети (73), го одложи давањето на титулата принц и принцеза на нивните деца Арчи (3) и Лилибет (1) додека не излезат различните медиумски проекти на парот.

Иако Хари и Меган беа дел од редовниот процес на уредување на серијата долго пред смртта на монархот, изворите велат дека двојката сака да го отстрани или ублажи поголемиот дел од она што го кажа за Чарлс, Камила (75), принцот Вилијам (40) и неговата сопруга Кејт Мидлтон (40).

„Многу преговараат. Слушам дека Хари и Меган сакаат серијата да се задржи до следната година, сакаат да одолговлекуваат“, рекол еден извор.

„Нетфликс сакаше да ја подготви серијата за стрим во декември. Има голем притисок врз извршниот директор на Нетфликс, Тед Сарандос да го заврши ова шоу“, додаде друг извор.

Иако Хари и Меган беа во центарот на погребот на кралицата, односите со кралското семејство останаа затегнати. Како неработни членови на кралското семејство, тие се деградирани на кралската веб-страница, иако Хари сè уште е петти во редот на наследувањето, а по него се неговите деца.

Слични содржини