Салата која симнува 2 кг за 2 дена: Салото проверено се топи од овие состојки

од Aleksandar Petrovski

Кога станува збор за губење на тежината, честопати среќаваме совети за замена на појадокот и вечерата со хранливи салати.

Диетата со салата е веројатно една од најлесните за усвојување, а дали сте чуле за супер чистата салата, позната по целосно чистење на организмот и слабеење на два килограми за само два дена.

Исто така, покрај слабеењето, добро е и за намалување на холестеролот, но и за цревната микрофлора и кожата!

Состојки:

– 150 гр зелка

– 150 гр моркови

– 150 гр варено цвекло

– 1 зелено јаболко

– 2 лажици исечкана зелена салата или спанаќ.

Подготовка: Исечете го зеленчукот по ваш вкус, и измешајте сè во голема чинија. Ако сакате, можете да додадете прелиена лажица сок од лимон и две лажици ленено масло. Можете да додадете малку сусам.

Заменете ги сите три оброци во текот на денот со околу 300 гр на оброк од оваа салата за два дена. Може да јадете и малку сирење со малку маснотии. Покрај тоа, дозволен е зелен чај, а многу вода е задолжителна.

Слични содржини