Се огласи семејството на Ен Хеч: „Не се очекува да преживее, сакаше да ги донира органите“

од Stefanija Kuzmanovska

Пред неколку дена холивудската актерка Ен Хеч имаше тешка сообраќајна несреќа.

Таа во алкохолизирана состојба удрила во куќа, а автомобилот во кој била се запалил.

Таа била извлечена од возилото со видливи изгореници на грбот, а потоа дошло до борба за нејзиниот живот.

Иако подоцна беше објавено дека е во стабилна состојба, Ен набрзо паднала во кома.

Сега нејзиното семејство се огласи со потресна објава.

„За жал, Ен Хеч се здоби со тешки повреди на мозокот и се уште е во кома, во критична состојба. Не се очекува да преживее. Нејзиниот избор долго време беше да ги донира своите органи, а сега е на апарати за одржување во живот додека не се утврди дека би можела да донира некој од органите“, стои во официјалното соопштение на семејството на познатата актерка.

Слични содржини