Се огласи таткото на момчето на Цеца: Никогаш не сум го видел мојот син толку среќен

од Stefanija Kuzmanovska

Цеца Ражнатовиќ и Богдан Срејовиќ од вчера веќе не ја кријат својата љубов, нивната врска сега е позната во јавноста, а таткото на Богдан исто така дознал за нив кога и поголемиот дел од Србија.

Милош Срејовиќ, татко на момчето на Цеца, е поранешен спортист, југословенски спортист кој рече дека неговиот син не му кажал ништо за неговиот љубовен живот:

„Неблагодарно е да го коментирам тоа. Тие се возрасни, зрели луѓе, кои знаат да се грижат за себе. Колку што можев да забележам, тие се среќни и задоволни. Тоа е обострана приказна и не би се мешала понатаму во неа. Морам да кажам дека не сум го чул ниту видел Богдан толку среќен и задоволен, па претпоставувам дека сè е во совршен ред“, рече љубезно поранешниот атлетски шампион.

Како и сите други, Милош од медиумите дознал за односот на неговиот син со најголемата ѕвезда на Балканот:

„Вчера дознав од медиумите дека мојот Богдан се забавува со Цеца. Не ми го спомнал тоа претходно, кога последен пат се слушнавме, ми рече дека наскоро ќе се видиме и ќе разговараме. Требаше да дојде дома за Божиќ, но нешто беше спречен“, заврши Срејовиќ со насмевка.

Според медиумите, Цеца им го претставила Богдан на децата Анастасија и Вељко. Тоа се случило на новогодишната ноќ, на 31 декември, кога угостителот првпат дошол во куќата на пејачката на Дедиње. Балканската ѕвезда најпрво им кажала на своите наследници дека повеќе не е сама и дека има нова љубов во која сака да ужива, а бидејќи ѝ е важно што мислат нејзините наследници, таа пред сè го запознала со нив.

loading...

Слични содржини