Секој хороскопски знак има три совршени парови: Ова е вашиот

од Aleksandar Petrovski

Еве кои се вашите совршени парови засновани на хороскопскиот знак во кој сте родени.

Овен
Овенот е совршен пар на Близнаци, Лав и Водолија

Близнаците се иновативни, различни и фасцинантни, па токму затоа тие се исклучително интересни за Овенот. Тие можат да научат многу од нив, и исто така не треба да се плашат дека ќе бидат премногу „закачени“ за нив, бидејќи независноста им е многу важна. Дури и во врска.
Лавовите се огнени и енергични и токму тоа им одговара на Овните бидејќи им е важно нешто секогаш да се случува околу нив. И двајцата се интелигентни и светли, нема да се двоумат да се пофалат едни со други и сето тоа само ќе ја направи нивната врска посилна.

Водолијата ја има таа луда енергија од која не можете да избегате, а ексцентричноста и необичната смисла за хумор најдобро ги поврзуваат овие два знака. Иако врската со партнерот им е важна, исто така е важно да имаат места и времиња само за себе, и овие два знака најдобро можат да си го обезбедат едни на други со тоа, и покрај тоа, тие ќе се присилат едни на други кон личен раст.

Бик
Бикот е совршен пар на Шкорпија, Рак и Вага

Шкорпиите можеби се целосно спротивни на Биковите, но токму тоа ги поврзува. Двајцата партнери во оваа комбинација вложуваат неописливо многу во растот на љубовната врска, а чувствата, убавите зборови и слатките гестови нема да изостанат.

Раковите обожаваат раскош и раскош исто колку и Биковите и никогаш нема да им биде тешко да ве задоволат (се додека тие го земат истото од вас). Романтични вечери, излети, изненадувања и патувања се стандарден дел од односот помеѓу овие два парови.

Вагите, исто како и Биковите, се крајно романтични, дури и ако не признаат на почетокот, и иако ја сакаат својата комфорна зона, нема да се двоумат од време на време да пробаат заедно нешто лудо и поразлично и да тргнат во нова авантура.

Близнаци
Близнаци се совршен пар на Овен, Шкорпија и Близнаци

Овен и Близнаци во парови се апсолутно секогаш за добра забава, излегување и незаборавно искуство, без оглед на тоа што вклучува. Затоа врската помеѓу овие два лика секогаш ќе биде свежа, како на почетокот, бидејќи тие едноставно не знаат рутина и досада.
Шкорпиите најмногу ќе ги привлечат Близнаците со нивната емоционална длабочина и паметни разговори и иако на почетокот се глупави и непредвидливи, кога ќе ги запознаете малку подобро, ќе се за заљубите до уши.

Близнаците се многу компатибилни едни со други. Најмногу од сè, сакаат паметни разговори и постојана комуникација, поради што никогаш нема да им биде досадно во врската.

Рак
Раковите се совршен пар на Шкорпии, Девици и Бик

Шкорпија и Рак имаат една од најсилните врски во зодијакот. Меѓусебната доверба и искреноста се најважните работи за двајцата, поради што не знаат тајни, лаги, изневерувања и слични работи што можат да ја уништат љубовта.

Биковите обично не им се отвораат лесно на другите, но врската со Раковите едноставно им го олеснува тој чекор. Овие знаци ќе ги споделуваат сите тајни едни со други, дури и оние што не кажуваат никому, а романтичната страна на Бикот е особено привлечна за Раковите.

Девиците знаат да се прилагодат на сите барања и потреби на Бик, што другите знаци не ги прават баш. Тие ќе се грижат за нив од ден на ден, но ќе очекуваат да им возвратите во еднаква мерка. Кога тоа ќе се случи, се случува и љубовта за цел живот.

Лав
Лавовите се совршен пар на Вага, Девица и Овен

Вагите, како Лавовите, се малку драматични и сакаат да претеруваат, но секој од овие знаци го прави тоа на свој начин, поради што тие никогаш не се „премногу“. Покрај тоа, и двата лика се исклучително романтични, а тоа најмногу ги одржува заедно.

Девиците се совршен пар за Лавовите затоа што, кога е потребно, ќе ги спуштат на земјата и ќе им дадат доза на реалност, која на Лавовите понекогаш им недостасува. Девиците им помагаат на Лавовите да се грижат за себе и да бидат добри со себе, и на тој начин ќе градат подобри односи едни со други на патот.

Овните, исто како и Лавовите, се исклучително енергични и огнени, но токму овие црти на личноста ги обединуваат најмногу. Никогаш не е досадно во нивната врска, секогаш нешто се случува, секогаш е возбудливо и гласно, но токму таа искра ја одржува нивната врска жива.

Девица
Девиците се совршен пар на Ракови, Јарци и Бикови

Раковите се таму за да ги спуштат Девиците на земјата и да им помогнат да се релаксираат и смират. Девиците сакаат премногу да драматизираат, па затоа гласот на разумот секогаш ви одговара, особено во љубовна врска.

Јарците мразат конфликти и расправии, поради што секогаш ќе се обидат да решат сè со разговор, смирено и смирено, секако. Животот без драма е совршен живот за нив, и иако Девиците се малку поинакви од нив, дозата на смиреност што ја имаат Јарците им помага самите да ‘се спуштат’ на земјата…

Биковите се познати по тоа што секогаш можете да се потпрете на нив и тие навистина не ги менуваат расположението и мислењето додека дува ветер. Секогаш можете да се потпрете на нив, и таа доза на сигурност е многу важна за Девиците. Тие секогаш ќе се држат едни со други како капка вода во вашата дланка и мирно ќе ги решат проблемите.

Вага
Вагите се совршен пар на Лавови, Бик и Водолија

Лавовите се романтични души и имаат перцепција за врска како од бајка. Ова е токму заедничкото со Вагите и таа романтична страна што ја имаат ги одржува заедно.

Биковите се таму за да ја поддржат Вагите во сè што ќе решат да прават во животот. Тие ќе го поддржат секој сон и секоја идеја и ќе бидат најголеми обожаватели кога на Водолиите најмногу им треба поддршка.

Водолијата е малку посложена од другите знаци, но токму за тоа Вагата е многу привлечна. Не можете навистина да ги освоите „на почетокот“ и прво мора да создадете еден вид платонска врска, со цел работите да се движат во посилна насока.

Шкорпија
Шкорпиите се совршен пар на Бик, Рак и Близнаци

Бикот е целосна спротивност на Шкорпиите, но токму тоа ги поврзува. Бикот е веројатно единствениот знак кој ја разбира сензуалноста и романтиката како Шкорпијата, а тоа е токму таквата личност што им е потребна за романтична врска.

Раковите се страствени и го обожаваат својот партнер и му ја даваат целата loveубов на светот. Ова е токму она што Скорпиите го сакаат, безрезервна и тотална ,љубов, и не станува збор за никаква романтична вечера и изненадување, а ниту Ракот не е непознат за тоа.

Близнаците се на прв поглед спротивно на Шкорпиите, но ако успеат да ги заинтересираат, никогаш повеќе нема да можат да се одделат од него. Близнаците ќе ги научат Шкорпиите како да бидат разиграни и безгрижни, а Шкорпиите ќе ги научат како повеќе да се отвораат кон нови авантури и работи.

Стрелец
Стрелецот е совршен пар на Стрелец, Водолија и Риби

Стрелците се совршен пар за Стрелците. Авантурите и патувањата се неопходни во оваа врска и токму овие нови искуства што ги споделуваат едни со други, дополнително ќе ги поврзат едни со други.

Водолијата е мудар, интелигентен и поинаков, а тоа е и предизвик и награда за Стрелецот. Нивните меѓусебни разговори секогаш ќе бидат значајни и насочени и никогаш нема да се досадуваат од меѓусебни дебати. Ова е токму она што ќе ја задржи искрата во врската и ќе ги спаси од досада.

Рибите, исто како и Стрелецот, копнеат по слобода и независност, и токму тоа е она што ќе си го овозможат едни на други во врската. Тие се свесни дека на сите им треба простор и време за себе, но кога овие два знака се заедно, никогаш не е доволно да се биде.

Јарец
Јарците се совршен пар на Јарци, Девици и Бик

Јарците и Јарците совршено се согласуваат токму затоа што ќе се поддржуваат едни со други без граници. Личниот раст им е многу важен, но тие се свесни дека е важен и за нивниот партнер, поради што секогаш ќе бидат најголемата поддршка едни на други.

Девиците повеќе од сè сакаат значајна и интелигентна врска со друга личност, и токму тоа може да им го обезбеди Јарците. И имајќи предвид дека Јарците се исто така нежни души, откако упорната Девица ќе им влезе под кожата, тие повеќе нема да можат да ја пуштат.

Биковите делат многу еднакви вредности со Јарците и тоа е она што најмногу ги поврзува. И двајцата се крајно лојални и доверливи, а тоа се квалитетите што треба да бидат приоритет во секоја врска, заедно со сочувството и љубовта.

Водолија
Водолијата е совршен пар Овен, Вага и Близнаци

Овните се таму за да внесат забава и смеа во животот на Водолијата, а тоа се индивидуите кои најдобро ќе знаат како да ја препознаат таа различна и посебна одлика во Водолијата, па затоа ќе знаат и дека ја ценат.

Вагите се флексибилни и интересни и секогаш можат да се прилагодат на нови ситуации, што не може да се каже за Водолијата. Затоа тие добро се надополнуваат и разбираат, всушност, тие се разбираат како никој друг хороскопски пар.

Близнаците едноставно не можат да си помогнат самите себеси кога станува збор за Водолија и скоро секогаш се за headубуваат во нив. Дарежливоста на Водолија и позитивниот став на Близнаците прават совршен натпревар и нивната врска не може многу да уништи.

Риба
Рибите се совршен пар на Стрелец, Јарец и Вага

Стрелците на почетокот се гласни и нападни, но кога ќе ги запознаете малку подобро, тие всушност се пријатни и љубезни. Нивниот позитивен став и отвореност кон новите Риби ги туркаат напред и ги принудуваат да доживеат авантури за кои не би се осмелиле да одат сами.

Јарците се малку прагматични, сериозни и строги, па затоа на почетокот не изгледа дека тие и Рибите се совршен натпревар, но кога Јарецот ќе се за заљуби во емотивни и чувствителни Риби, тој никогаш повеќе нема да ја пушти да оди. Тогаш тие ќе почнат да се отвораат и отворено да го кажуваат она што го чувствуваат и со тоа ќе ја зајакнат нивната меѓусебна врска.

Вагите, исто како и Рибите, се малку разиграни, па затоа никогаш нема да бидат досадни и монотони во врската. И двајцата се исклучително шармантни и интелигентни, а исто така и нивните разговори. Тие секогаш ги искористуваат моментите што ги поминуваат заедно и не се плашат да бидат малку глупави едни до други.

loading...

Слични содржини