Секси баба (42) го прослави својот роденден како никогаш порано (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Алис Васкез, која има 38,5 илјади следбеници на Инстаграм, објави фотографии на кои пие алкохол и се бања во шампањ на забава во „Градот на гревот“.

Алис, мајка на 27-годишна ќерка и 24-годишен син, како и баба на три мали деца, носи жолт костим за капење на една фотографија, што покажува дека возраста е само бројка за неа.

Оваа инфлуенсерка на Инстаграм во една од објавите призна дека работите на роденденот излегле од контрола.

Откако објавија едно од нејзините роденденски видеа на нејзините обожаватели, бабата го опишаа како: „WILD @ WET“ („лудо и влажно“).

Уште кога се врати од патувањето, Алис призна дека го прославила овој роденден како никој друг.

„Ви благодарам за роденденската љубов“, напиша таа.

– Оваа прослава беше многу посебна, за разлика од која било друга, во целиот мој живот – напиша таа и додаде дека љубовта што ја чувствува во нејзиниот живот е на поинакво ниво, пишува „Сан“.

Голем број следбеници беа шокирани од нејзината возраст, од кои многумина едноставно коментираа. „Убава“.

„Секогаш изгледате фантастично и го живеете животот во потполност“, напиша еден фан.

„Прекрасни спомени“, коментира друг.

Слични содржини