Актуелно
Почетна / Сцена / Северина одржува концерт во Сплит: Дојдете сите со маски

Северина одржува концерт во Сплит: Дојдете сите со маски

Пејачката Северина Којиќ ќе настапи на летната сцена на сплитскиот клуб „Ванила“ в сабота, а со оглед на состојбата со коронавирусот, таа ги замоли сите посетители да дојдат со маски и да се придржуваат кон сите пропишани мерки, објави Нова.рс.

„Се гледаме на концертот, носете маски“, рече пејачката како гостин на Радио Далмација.

 

loading...