Актуелно
Почетна / Сцена / Северина: Тие се Никој и Ништо, иако сега случајно скијаат заедно

Северина: Тие се Никој и Ништо, иако сега случајно скијаат заедно

Пејачката Северина Којиќ, со насмеано лице објави фотографија на својот Инстаграм профил. Со неа, таа напиша и порака во која се осврна на предходните 54 дена од својот живот, односно времето откако судот одлучи дека нејзиниот син ќе живее со таткото, Милан Поповиќ.

„Поминаа 54 дена и поминаа 88 часа… помина вечност додека тие ‘скијаат’… За овој живот многупати доживеав неправда. Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари, а за големи и сами знаете што можете да добиете.. Сепак на 28.11.2019 на ова лице имаше најмногу неправда и така. Поминаа 54 дена тага.. Но сепак, во нив имаше 88 часа радост и 54 дена нивна срамота. А мајка ми добро ми кажа, немој Никој и Ништо да те растажи. Никој и Ништо на тој 28.11 ме измамија и ми ја подметнаа својата тага и срамота, но не можеа да ми ја тргнат насмевката од лицето…ни од оваа фотографија, а ни од бројни нефотографирани насмевки. Бидејќи Никој и Ништо засекогаш ќе останат Никој и Ништо. Понекогаш стануваат Никој и Нешто.. Можеби моментално ‘случајно’ некаде скијат, но нас не можат да не излажат. Не дозволувајте Никој и Ништо да ви ја подметнат својата срамота и тага и да ви ја тргнат насмевката од лицето. Мене никогаш не ми ја, ниту сега… ниту ќе можат.. Фала Богу!“, напишала пејачката.

View this post on Instagram

Prošlo je 54 dana i prošlo je “88 sati”… prošla je vječnost dok oni “skijaju”… Za ovog života sam puno puta doživjela nepravdu. Bližnji su prodavali moju intimu za male novce, a za velike i sami znate što se sve može dobiti… Ipak, 28.11.2019. na ovom licu je bilo najviše nepravde i tuge. Prošla su 54 dana tuge… Ali u tim danima tuge je bilo “88 sati” veselja i 54 dana njihove sramote. A mater mi je dobro rekla – nemoj da te Nitko i Ništa rastuži. Nitko i Ništa su me tog 28.11. prevarili i uvalili mi svoju tugu i sramotu, ali nisu mi mogli skinuti osmijeh… ni s ove fotografije, a ni s brojnih mojih nefotografiranih osmjeha. Jer Nitko i Ništa zauvijek ostaju Nitko i Ništa. Ponekad postanu Nitko i Nešto… Možda trenutno “slučajno skijaju”,ali nas ne mogu sve “preveslati”. Ne dajte da vam Nitko i Ništa uvale svoju sramotu i tugu i skinu osmijeh s lica. Meni nikad nisu… ni sad nisu… niti će… Fala Bogu! #Skijanje #Veslanje #Sport općenito #U zdravom tijelu zdrav humor #aleksa vrati se doma, skuvala san ti paštašutu #slusajmater #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #zahvalnazasve #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

За потсетување, судијката Теа Голуб во ноември донесе привремена мерка и одлучи детето да живее со таткото и тој самостојно да се грижи за неговото здравје и образование.

– Се очекува, но ова не. Навистина, се плашев, одобено по последното рочиште и тоа исчекување на длуката беше најлошо. Но, сега не ми е страв. Во животот имам доживеано многу работи поради кои најчесто сум се срамела поради другите, не поради мене. Но, тоа е животот и ова исто така е едно големо искушение кое секако дека ќе го издржам бидејќи на моето дете му требам онаква каква што сум, а то а е добра, здрава и присебна мајка, без оглед на тоа што пишува во таа пресуда. Тоа се само некои букви и како што рекол Тито: Не го признавам нивниот суд, но ќе го почитувам. Немам друг избор. Не се плашам од ништо – рекла Северина, своевремено за хрватскиот весник Jutarnji List, пренсува 24sata.hr.

loading...