Шахпаска: Не сум повикана на распит, да оставиме процесите да се движат по закон

од Берта Китинска

Целата документација ја предадовме до надлежните институции основното јавно обвинителство, одговри кусо министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, во врска со пожарот во модуларната болница во Тетово.

-Не сум повикана на распит, да оставиме процесите да се движат по закон, вели Шахпаска.

Слични содржини