Шон Пен се разведува од 32 години помладата сопруга по една година брак

од Vladimir Zorba

АКТЕРОТ Шон Пен се разведува од својата 29-годишна сопруга Лејла Џорџ, пренесува магазинот „Пипл“.

Австралиската актерка во петокот поднесе барање за развод од 61-годишниот актер во Високиот суд во округот Лос Анџелес. Шон и Лејла се во брак една година. Причината за нивната разделба во моментов не е позната.

Шон и Лејла беа во врска од 2016 година. Откриено е дека тајно се венчале во август 2020 година, кога активистката Ирена Медавој им честиташе на нејзиниот профил на Инстаграм и им посака среќа во бракот.

Патем, Лејла беше трета сопруга на Шон. Претходно беше во брак со Мадона и актерката Робин Рајт.

Исто така, кон крајот на 2013 година, тој беше во врска со актерката Шарлиз Терон, а тие раскинаа две години подоцна.

Слични содржини