Што се крие зад изненадното заљубено однесување на Вилијам и Кејт? (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Веста дека кралицата ја откажала официјалната посета, а ноќта ја поминала во болница – не е оптимистичка со оглед на тоа дека кралицата има 95 години.

Како што оваа вест го обиколи светот, во исто време на социјалните мрежи се појавија низа фотографии на кои принцот Вилијам и Кејт се прегрнати, се гледаат вљубено и делуваат силно и моќно.

Странските медиуми пренесуваат дека среќната двојка е заљубена и по 10 години брак, а само се поставува прашањето: „Дали Британија типува на нов крал?“

Хари е отпишан, Чарлс извесно време не се појавил, додека Вилијам и Кејт ги презеле сите кралски обврски и се чини дека тоа воопшто не им е тешко.

Самите Британци се изненадени од однесувањето на Вилијам кон Кејт, со оглед на тоа дека тој секогаш бил ладен и оддалечен. Но, се чини дека сликата за кралското семејство е доведена во прашање! Да се ​​спаси она што може да се спаси!

Бидејќи кралицата е во поодминати години, постои и кризен план што да прави во случај на нејзина смрт.

Официјалниот став за смртта на кралицата е – не го споменувајте зборот кралица и смрт во иста реченица.

Веднаш штом пристигне веста за смртта, британските власти ќе ја користат тајната шифра „London Bridge is down“, за да можат да ги информираат сите што треба да знаат за таа информација, но без да ја алармираат јавноста.

Тој кодекс ќе започне низа настани и процедури за тоа како известувањето ќе биде доставено до јавноста. Бидејќи кралицата е сè уште неверојатно популарна, а судот имаше можност да види масовна реакција за смртта на член на семејството по смртта на принцезата Дијана, се очекува овој настан да предизвика уште поголема тага од трагедијата во 1997 година.

Кралицата не е само кралица на Обединетото Кралство, туку е и кралица на 16 други земји, па се очекува милиони луѓе ширум светот да бидат во жалост со денови.

Првите вести секако ќе ги објави самата палата, а потоа веднаш ќе се емитува на Би -Би -Си, прекинувајќи ја целата претходна програма.

Слични содржини