СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО НИШ: Среде лето паѓа град со големина на лешник (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Силно невреме ги зафати Ниш денес попладне, по неколку дена високи температури.

Дождот проследен со ветер и град не престанува да паѓа. Вакво невреме е можно во наредните часови и во другите градови на југот на Србија, најавија метеролозите.

Слични содржини